Zwroty i reklamacje

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

  1. klient ma prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Wystarczy poinformować nas o swojej decyzji składając oświadczenie (może to być pismo wysłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną). Oświadczenie można przesłać na adres:
  2. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to konieczne. Wystarczy pismo z danymi takimi jak Państwa imię, nazwisko, nazwa towaru, data transakcji i adres konta bankowego, na które mamy zrobić zwrot.
  3. W przypadku odstąpienia od umowy zwrócimy wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty wysyłki, jakie ponieśli Państwo w związku z zakupem towaru, o ile w zamówieniu znajdował się tylko zwracany towar ( i z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy sposób dostarczenia oferowany przez nas) nie później niż 14 dni od momentu, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Koszty odesłania zwracanego towaru ponosi klient.
  4. Zwrot przelejemy na podane przez Klienta konto. Warunkiem otrzymania zwrotu płatności jest otrzymanie przez nas towaru w stanie niepogorszonym od tego jaki został przez Państwa kupiony. Rośliny powinny być zapakowane z należytą starannością; zabezpieczone za pomocą folii bąbelkowej, tektury, a w czasie gdy temperatura wynosi nocą poniżej 7 stopni Celsjusza – należy włożyć do paczki wkład ogrzewający (heat pack). Rekomendujemy wcześniejszy kontakt z nami  – telefonicznie lub mailowo. Dostaną Państwo wskazówki jak zapakować rośliny i doniczki, by nie ucierpiały w trakcie transportu.
  5. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od zakupu nie obowiązuje w przypadku zakupu towarów ulegających szybkiemu zepsuciu lub mających krótki termin przydatności. Za taki towar w asortymencie jungleboogie.pl uznajemy nieukorzenione szczepki. Jednak nawet w przypadku zakupu nieukorzenionej szczepki, dobrowolnie uznajemy, że będą Państwo mogli odstąpić od umowy pod warunkiem, że towar ten nie został jeszcze spakowany i wysłany.

Reklamacje

  1. Klientowi przysługuje gwarancja udzielana i rozpatrywana na zasadach w niej zawartych. Regulacja odpowiedzialności sprzedającego za wady rzeczy zawarta jest w przepisach art. 556 i nast. Kodeksu cywilnego.
  2. W  przypadku sprzedaży towaru podmiotowi innemu niż klient indywidualny wszystkie produkty objęte są 12 miesięczną rękojmią sprzedawcy (Jungle Boogie) na warunkach wynikających z kodeksu cywilnego.
  3. Reklamacje rozpatrywane są do 10 dni roboczych po otrzymaniu zgłoszenia reklamacyjnego pisemnie na adres Jungle Boogie, Brynicka 5, 54-214 Wrocław lub elektronicznie:  na adres [email protected] Prosimy o podanie w opisie reklamacji informacji i okoliczności dotyczących rodzaju i daty wystąpienia niezgodności/wady wraz z dokumentacją zdjęciową.
  4. W ramach reklamacji klient może pisemnie prosić o obniżenie ceny albo odstąpienie od Umowy sprzedaży. Klient może również żądać wymiany produktu na wolny od wad albo domagać się usunięcia wady. Sprzedawca jest zobowiązany wymienić Produkt wadliwy na wolny od wad albo usunąć wadę w “rozsądnym” czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. Sprzedawca może jednak odmówić wymiany lub usunięcia wady,  w wypadku gdy doprowadzenie do zgodności z Umową Sprzedaży Produktu wadliwego w sposób wybrany przez Klienta okazałoby się niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów, w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z Umową Sprzedaży (zwrot pieniędzy, obniżenie ceny).
  5. Informujemy jednocześnie, że klientom przysługuje możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń zgodnie z procedurą Internetowego Rozstrzygania Sporów opracowaną przez Komisję Europejską dostępną na stronie internetowej: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show.
Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami