Aeschynanthus marmoratus (eszynantus marmurkowy) czyli Leksykon Roślin Jungle Boogie odc. 3

Kolejnym bohaterem cyklu Leksykon Roślin Jungle Boogie jest aeschynanthus marmoratus.

YouTube player

Aeschynanthus – wymagania i stanowisko

Aeschynanthus marmoratus to wyjątkowo piękna roślina zwisająca o barwnych wzorach w różnych odcieniach zieleni na górnej stronie liścia i bordowo-beżowych na spodzie. Eszynantus lubi stanowiska jasne, ale pozbawione bezpośredniego, silnego promieniowania słonecznego. Doskonale odnajdzie się jako kwiat na parapet okna wschodniego lub północnego. Pięknie będzie wyglądać zwieszając się z makramy lub półeczki. Eszynantus to mało wymagający kwiat doniczkowy, lubi jednakże podwyższoną wilgotność powietrza, warto więc w przypadku bardzo suchych pomieszczeń zastosować nawilżacz powietrza. Można także go zraszać lub ustawić w większym skupisku roślinnym. Rośnie dość szybko i bujnie, a jego pędy osiągają ok. 60 cm długości. Warto go więc od marca do września nawozić co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ponieważ w naturze jest epifitem – porasta pnie drzew – będzie wdzięczny za przepuszczalne i szybko przesychające podłoże, np. z dodatkiem keramzytu, żwirku, kory czy chipsów kokosowych. Nie znosi stania w zalanym podłożu – reaguje na to zrzucaniem i żółknięciem liści oraz gniciem korzeni. Eszynantusy podlewamy, gdy podłoże przeschnie odlewając nadmiar wody z podstawki.

Eszynantusy należą do zdrowych i wytrzymałych roślin doniczkowych, raczej nie chorują, a uwagę należy zwrócić jedynie na wilgotność powietrza, nie zalewanie rośliny i pojawiające się czasem przy niskiej wilgotności powietrza, wełnowce.
Aeschynanthus marmoratus rozmnażamy poprzez podział na początku sezonu wegetacyjnego. Jest to roślina bezpieczna dla zwierząt, co z pewnością ucieszy fanów czworonogów.

W Jungle Boogie możecie znaleźć go tu: https://www.jungleboogie.pl/sklep/aeschynanthus-marmoratus-17×40/

Jungle Boogie Studio Zieleni
Jungle Boogie Studio Zieleni
Aeschynanthus marmoratus (eszynantus marmurkowy) czyli Leksykon Roślin Jungle Boogie odc. 3
Loading
/

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami