Aglaonema King of Siam. Jak pielęgnować i podlewać tę Aglaonemę?

YouTube player

Aglaonema King of Siam to przepięknie wybarwiona odmiana aglaonemy, charakteryzująca się różowymi łodygami liściowymi oraz intensywnie czerwono-bordowymi liśćmi. Liście są nierównomiernie wybarwione, zdobne w malownicze plamki, a wśród kolorów oprócz strażackiej czerwieni znajdziemy również zieleń, róż i żółć. Tak piękne kolory oraz niewielkie wymagania pielęgnacyjne czynią z niej nie tylko gwiazdę i ozdobę każdej roślinnej kolekcji, ale także doskonałą roślinę na prezent, również dla osób początkujących.

Pielęgnacja Aglaonemy King of Siam – podłoże, stanowisko, podlewanie

Aglaonema King of Siam dobrze rośnie w podłożu uniwersalnym zmieszanym z perlitem. Można uprawiać ją także w podłożu do roślin obrazkowatych, czyli tak zwanym bigosie, który prócz ziemi zawiera również chipsy kokosowe, korę, keramzyt i perlit. Aglaonema nie lubi intensywnej ekspozycji słonecznej. Znacznie lepiej czuje się na stanowisku o rozproszonym świetle, jak na przykład parapet okna północnego czy wschodniego. Dobrze znosi również ciemniejsze stanowiska, można więc ustawić ją nieco w głębi pokoju, w oddaleniu od okna. Aglaonema King of Siam nie znosi być przelewana – reaguje na to żółknięciem liści. Podlewamy ją dopiero, gdy podłoże przeschnie na całej głębokości. Jeśli do podlewania używamy higrometru glebowego, podlewamy aglaonemę, gdy wskazówka pokaże 3. Aglaonemy rzadko chorują i są atakowane przez szkodniki; nie zaszkodzi jednak od czasu do czasu przejrzeć ją pod kątem obecności wełnowców, wciornastków czy przędziorków.

Jak rozmnożyć Aglaonemę King of Siam?

Aglaonemę można rozmnożyć przez podział bryły korzeniowej lub przez ukorzenienie zdrewniałej łodygi w wodzie z dodatkiem rozkruszonego węgla, w wilgotnym spaghnum, perlicie lub podłożu. Aglaonema King of Siam jest silnie trująca – należy chronić przed jej spożyciem małe dzieci oraz zwierzęta domowe, a przy przycinaniu i przesadzaniu używać rękawiczek.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami