Alocasia Jacklyn i inne kolekcjonery w niespodziewanej, świątecznej dostawie Jungle Boogie 🐣

YouTube player

Wiemy, że prezenty „na zajączka” nie są bardzo popularną tradycją, ale… może warto to zmienić? Zwłaszcza, że w Jungle Boogie mają się pojawić TAKIE roślinne perełki! Nieskromnie musimy przyznać – na przedświąteczną dostawę udało nam się sprowadzić cudownych, zielonych gości.  Mamy nadzieję, że ta świąteczna przerwa upłynie Ci w spokoju i rodzinnej atmosferze, ale oczywiście w sobotę o 19:00 zapraszamy na jungleboogie.pl na małe odwiedziny i zakupy.

Zacznijmy od filodendronów – wrócą dwaj ulubieńcy naszych klientów. No i obaj w przystępnych cenach, jak na ich kolekcjonerską naturę. Pierwszy z nich to aksamitny Philodendron Gloriosum. Czy wiedziałaś/eś, że gloriosum oznacza „wspaniały”? Trudno się nie zgodzić z tą nazwą – to chyba jeden z naszych ulubionych filodendronów. Druga propozycja na dzisiaj to Philodendron White Knight o soczyście zielonych liściach, zdobionych białą wariegacją. Do niedawna trudno dostępny, ale w ostatnim czasie dość często u nas bywa (mamy nadzieję, że jak najdłużej!).

A jeśli, tak jak Ania, uwielbiasz pnącza – z pewnością ucieszy Cię informacja, że w sobotę na naszej stronie pojawi się Scindapsus Treubii Dark Form o ciemnych, połyskujących liściach. Możesz go prowadzić po paliku lub traktować jako roślinę zwisającą. Podobnie ze Scindapsusem pictus Trebie – przyjechały do nas okazy o ogromnych liściach! A z baaaaardzo dawno niewidzianych zawitała Monstera Karstenianum, za którą wyjątkowo się stęskniliśmy! Do ogrodu lub na balkon poleca się natomiast Aristolochia macrophylla (kokornak), czyli silne pnącze o sercowatych liściach.

Po raz pierwszy w Jungle Boogie – Alocasia Jacklyn i Chiristia obcordata

Dla fanów alokazji mamy prawdziwą perełkę – Alokazję Jacklyn! Ze względu na nietypowy kształt, wyraziste wybarwienie i „włochatą” fakturę – to wyjątkowo pożądana przez kolekcjonerów piękność. Jeśli dołożymy do tego kontrowersje związane z odkryciem jej i nadaną nazwą – nic dziwnego, że wzbudza takie zainteresowanie! „Jacklyn” to nazwa, która została nadana po osobie, która twierdzi, że odkryła ją jako pierwsza – są duże wątpliwości, czy to prawda, ale nazwa „Jacklyn” i sama roślina –  przyjęły się wśród kolekcjonerów!

Z nowości warto również wspomnieć o Christia obcordata. To niezwykła roślina, której liście wyglądają jak stado zielono-bordowych motylków. Jak większość roślin tropikalnych, christia będzie wdzięczna za spore ilości niebezpośredniego światła i wysoką wilgotność powietrza!

Jeśli szukasz czegoś bezpiecznego dla zwierząt – zwróć uwagę na ogromną Marantę kerchoveana variegata i trochę mniejszą, ale też piękną – Lemon Lime. Obie bardzo łatwe w uprawie, jeśli pamiętamy o regularnym podlewaniu i utrzymujemy wilgotność powietrza na poziomie około 50%. W nowej dostawie znajdzie się również kilka urodziwych kalatei, np. zarumienioną Calathea White Star.

Z hoi możesz liczyć na aksamitną Hoję burtoniae, urokliwą curtisii o drobnych, okrągłych listkach, wdzięczną Mathilde i dawno u nas niewidzianą – carnosę Tricolor. A jeśli preferujesz drobne upominki – zerknij na Zamiokulasy Zenzi Filodendrony Yellow Violin. w kompaktowym rozmiarze. Idealne dla tych, którzy nie mają już miejsca na roślinne nowości!

Promocje na rośliny 16.04 – 22.04.2022

Możesz też skusić się na rośliny z 25% rabatem. W tym tygodniu będą to:

Promocja trwa od godziny 19.00 dziś, aż do 16.00 w piątek, 22 kwietnia!

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami