Aspidistra wyniosła – pielęgnacja i uprawa. Jak dbać o aspidistrę, czyli Żelazne Liście

YouTube player

Aspidistra elatior to bardzo prosta w uprawie i wybaczająca błędy pielęgnacyjne roślina, dlatego doskonale nadaje się dla osób początkujących w uprawie roślin. Najlepiej będzie się czuła na stanowisku o jasnym, rozproszonym świetle, ale zniesie też ciemniejsze miejsca, świetnie się więc sprawdza jako roślina do ciemnych pomieszczeń.

Aspidistra dobrze rośnie w podłożu uniwersalnym, zmieszanym z perlitem w stosunku 3:1, a podlewamy ją, gdy ziemia przeschnie na całej głębokości (jeśli podlewacie z higrometrem, podlejcie gdy wskaże 3). Aspidistra rzadko choruje i jest atakowana przez szkodniki, nie należy jednak nadmiernie jej podlewać, by nie doszło do procesów gnilnych w obrębie bryły korzeniowej.

Aspidistrę najłatwiej rozmnożyć przez podział rozrośniętych osobników. Aspidistra jest rośliną bezpieczną dla zwierząt, więc można ją trzymać w zasięgu czworonogów.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami