Chcesz mieć hoję, która ciągle kwitnie? Hoya bella – jak o nią dbać i dlaczego jest wyjątkowa 🌸

YouTube player

Hoja bella, tak jak wskazuje jej łacińska nazwa, jest szczególnie piękną odmianą hoi, która bardzo chętnie i często powtarza kwitnienie. W dodatku zakwitają już bardzo młode rośliny, podczas gdy u niektórych hoi na kwiaty trzeba czekać nawet kilka lat. Hoya bella ma dość drobne liście i dość cienkie, jak na hoję, i charakteryzuje się ładnym, intensywnie zielonym wybarwieniem.

Hoje dobrze rosną w podłożu do sukulentów lub do epifitów, gdyż wymagają przepuszczalnej i szybko przesychającej ziemi. Najlepiej podlewać je od dołu, przez zanurzenie w miseczce z wodą lub od góry, równomiernie po całej powierzchni; niewielkim strumieniem i dopiero wtedy, gdy podłoże przeschnie na całej głębokości.

Hoya bella dobrze będzie się czuła na jasnym stanowisku, o dużej ilości rozproszonego światła. Wdzięczna będzie również za nieco wyższą wilgotność powietrza. W suchych pomieszczeniach atakowana bywa przez przędziorki, wciornastki i wełnowce. Aby rozmnożyć hoję bellę wystarczy obciąć kawałek pędu i ukorzenić w szklance z wodą, wilgotnym sphagnum lub włóknie kokosowym. Hoje nie są niestety bezpieczne dla zwierząt, należy je więc umieścić poza zasięgiem czworonogów, zwłaszcza kotów.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami