Co to jest bigos dla roślin?!? Jak przygotować podłoże do monstery i innych obrazkowatych

YouTube player

Słyszeliście kiedyś, żeby rośliny przesadzić do bigosu??? I jeszcze dać im chipsy kokosowe??? Co za bzdury – pomyśleliście może? 🙂 Już wyjaśniamy, o co chodzi z tym bigosem :-)) Otóż bigos to potoczna żartobliwa nazwa na mieszankę ziemi i dodatków odpowiednią dla monster, filodendronów i innych roślin z rodziny obrazkowatych, takich jak syngonia, alokazje, aglaonemy, scindapsusy, anturia czy epipremna.

Bigos, czyli najlepsze podłoże dla filodendronów i monster

W skład takiej mieszanki oprócz ziemi lub włókna kokosowego wchodzi keramzyt, chipsy kokosowe (czyli grube kawałki łupiny kokosa), kora sosnowa i perlit bądź wermikulit. Taka mieszanka jest przepuszczalna i przewiewna, co zapobiega gniciu korzeni i namnażaniu się grzybów i bakterii. Monstery i filodendrony ją kochają i rosną w niej o wiele lepiej niż w ziemi uniwersalnej lub podłożu produkcyjnym. Jeśli mieliście kiedykolwiek problem z żółtymi plamami na monsterze, prawdopodobnie winne było właśnie złe podłoże. Bigos dla roślin możecie kupić gotowy na jungleboogie.pl (Zestaw DIY do roślin obrazkowatych) lub stworzyć samodzielnie – na filmie Ania pokazuje dokładnie co z czym zmieszać i jaki powinien być efekt końcowy 🌱

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami