Shopping Cart

Co to jest higrometr glebowy

Jak podlewać rośliny, by ich ani nie przelać ani nie przesuszyć. Poznaj proste akcesorium jakim jest higrometr

Higrometr – jak stosować

Higrometr glebowy to urządzenie pozwalające szybko i precyzyjnie sprawdzić stan wilgotności podłoża. Umieszcza się go głęboko w doniczce i odczytuje wskazanie na 10-stopniowej skali gdzie:

1-3 to podłoże suche 

4-6 mokre

7-10 bardzo mokre

Większość roślin podlewamy dopiero, gdy wskazówka pokazuje 3

Jedynie paprocie, calathee, bluszcze i asparagusy nie lubią spadać nigdy poniżej 4, a sukulenty, kaktusy, epifity i hoye podlewam dopiero, gdy wskazówka osiągnie 2.

Dowiedz się więcej o podlewaniu roślin doniczkowych z higrometrem glebowym: https://www.jungleboogie.pl/blog/podlewanie-roslin-z-higrometrem-kiedy-podlewac-opierajac-sie-na-odczycie-wskaznika/

Pomiar higrometrem jest bardzo dokładny. Bez niego ciężko ocenić wilgotność gleby w dolnych partiach i bardzo łatwo zalać rośliny doprowadzając do gnicia korzeni, gdyż wierzchnia partia ziemi może być już mocno sucha, a dolna wciąż jeszcze mokra.

Zazwyczaj higrometr zaopatrzony jest również w skalę pH i zmierzy nam od razu odczyn gleby.

Higrometr w naszym sklepie: https://www.jungleboogie.pl/sklep/higrometr-glebowy/

2 comments

  1. […] oraz artystów rękodzielników z całej Europy. Obejrzyj koniecznie naszą kolekcję osłonek: https://www.jungleboogie.pl/blog/co-to-jest-higrometr-glebowy/No i tak wygląda w skrócie nasza praca w Jungle Boogie, sklepie z roślinami on line, a kto nie […]

  2. […] Na ratunek przychodzi nam tutaj higrometr. Higrometr glebowy jest urządzeniem umożliwiającym sprawdzenie poziomu wilgotności podłoża. Więcej o nim przeczytasz tutaj: https://www.jungleboogie.pl/blog/co-to-jest-higrometr-glebowy/ […]

Zostaw komentarz

Wysyłka w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne. Ograniczamy plastik oraz wybieramy naturalne środki pielęgnacji i ochrony roślin takie jak olejek Neem czy Dobroczynek Kalifornijski.

100% Bezpieczne zakupy

Transakcje robisz za pomocą bezpiecznych środków płatniczych takich jak:
Przelewy 24 / Apple Pay / PayPal

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami