Dzięki tym sposobom będziesz mieć zawsze zdrowe i czyste liście 🌿

YouTube player

Jak czyścić welwetowe liście? Czym zmywać kurz z liści naszych roślin? Rośliny należy regularnie czyścić z kurzu, by wyglądały estetycznie i by ułatwić im procesy wymiany gazowej. Ponadto mycie liści sprzyja profilaktyce chorób i pozwala w porę dostrzec i usunąć ewentualne szkodniki. Nie wszystkie rośliny mają jednak takie same liście i nie wszystkie czyścimy w ten sam sposób, warto więc poznać różne metody mycia, by mieć zawsze zdrowe i czyste liście. Rośliny o liściach grubych i gładkich możemy czyścić pod prysznicem lub wycierać mocno zmoczoną szmatką. Rośliny o liściach welwetowych lub pokrytych kutnerem przecieramy krótko i energicznie dobrze odciśniętą szmatką. Rośliny o bardzo drobnych listkach myjemy delikatnym strumykiem prysznica. Kaktusy najlepiej oczyścić z kurzu miękkim pędzelkiem – każdą roślinę myjemy więc nieco inaczej. Ważne by do przemywania używać wody o temperaturze pokojowej, najlepiej odstanej lub przegotowanej. Dobrze też do mycia używać roztworu olejku neem, który zapobiega atakom szkodników i przepięknie nabłyszcza liście.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami