Epiphyllum chrysocardium – co to za roślina i jak o nią dbać

YouTube player

Jak pielęgnować Epiphyllum chrysocardium?

Epiphyllum chrysocardium to roślina epifityczna – nie rośnie w ziemi, lecz porasta gałęzie drzew. W związku z tym, jej system korzeniowy jest drobny i przystosowany do gwałtownych deszczy i szybkiego obsychania. Epiphyllum sadzimy do podłoża do storczyków – mieszaniny kory, chipsów kokosowych i keramzytu – i podlewamy dopiero, gdy mieszanka całkowicie przeschnie (jeśli używacie higrometru, podlejcie gdy wskazuje 2-3). Najlepiej podlewać od dołu przez zanurzenie w misce z wodą, by uniknąć moczenia pędów oraz ich kontaktu z wilgotnym podłożem. Epiphyllum chrysocardium preferuje stanowiska jasne, o rozproszonym świetle, znosi też nieco ciemniejszą ekspozycję.

Epiphyllum – rozmnażanie, szkodniki

Roślina wytwarza grube i skórzaste, mocno powcinane, dekoracyjne pędy. Można ją łatwo rozmnożyć ucinając fragment pędu i ukorzeniając go w wodzie z dodatkiem rozkruszonego węgla lub w wilgotnym sphagnum. Przed ukorzenianiem dobrze jest taki obcięty fragment podsuszyć przez dobę w przewiewnym miejscu, by rana po cięciu się zasklepiła i nie zgniła. Epiphyllum chrysocardium rzadko choruje i jest atakowane przez szkodniki. Należy jednak od czasu do czasu sprawdzać je pod tym kątem, a także unikać nadmiernej podaży wody i moczenia pędów, by nie doprowadzić do ich czernienia i gnicia. W okresie wegetacyjnym (wiosna-lato) Epiphyllum chrysocardium należy regularnie nawozić nawozem do kaktusów lub sukulentów albo roślin zielonych.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami