Jak bezpiecznie przesadzić kaktusa i się nie pokłuć? Sprytny patent na przesadzanie kaktusów🌵

YouTube player

Wszystkie rośliny po zakupie należy przesadzić, ponieważ źle znoszą podłoże produkcyjne, zbyt długo trzymające wilgoć w obrębie bryły korzeniowej. W przypadku sukulentów i kaktusów szybkie przesadzenie jest szczególnie istotne, gdyż ich korzenie szczególnie kiepsko reagują na nadmiar wilgoci i mają dużą tendencję do gnicia. Kaktusy mają drobny system korzeniowy i przyzwyczajone są do jałowego i suchego podłoża, z występującymi okresowo suszami. W taką też ziemię należy je przesadzić – mało żyzną, przepuszczalną, rozluźnioną obficie perlitem, piaskiem, żwirkiem czy keramzytem. Aby bezboleśnie przesadzić kaktusa i uniknąć pozbijania się w skórę kolców, składamy kilkukrotnie lub rolujemy arkusz gazety. Zwiniętą gazetą owijamy roślinę u nasady. Drugą ręką uciskamy kilkukrotnie doniczkę, by łatwiej się zsunęła i delikatnie ją ściągamy. Trzymając cały czas kaktusa w rulonie gazety, oczyszczamy starannie korzenie z podłoża produkcyjnego. Do doniczki wsypujemy przygotowaną mieszankę do kaktusów, wsadzamy naszą roślinę i odchylając pędy patyczkiem, dosypujemy podłoże we wszystkie wolne przestrzenie delikatnie je dociskając. Na koniec podlewamy całą powierzchnię ziemi równomiernie małym strumykiem wody.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami