Jak dbać o opuncję? Uprawa opuncji w domu

YouTube player

Opuncja to jeden z bardziej urodziwych sukulentów występujących w wielu atrakcyjnych odmianach, na różnych szerokościach geograficznych. Żeby opuncja dobrze rosła w mieszkaniu, przede wszystkim należy ją niezwłocznie po zakupie przesadzić do podłoża do sukulentów i kaktusów zawierającego żwirek, piasek, keramzyt i perlit.

Powinniśmy ją podlewać niewielkiem strumykiem i niezbyt obficie, dopiero, gdy ziemia całkowicie przeschnie na całej głębokości, ponieważ opuncje przyzwyczajone są do skąpych opadów atmosferycznych, jałowej ziemi i okresowych suszy. Unikamy również moczenia i zraszania łodyg. Opuncji należy zapewnić jasne stanowisko z dużą ilością światła, nie boi się także bezpośredniej ekspozycji na silne słońce. Wakacje śmiało może spędzić w pełnym słońcu na tarasie lub w ogrodzie.

Aby rozmnożyć opuncję, odrywamy lub odcinamy ostrym nożem od rośliny jeden z członów, pozwalamy mu przez dobę obeschnąć tak, by rana po cięciu się zabliźniła, a następnie ukorzeniamy np. we włóknie kokosowym zmieszanym pół na pół z piaskiem. Opuncje praktycznie nie chorują (za wyjątkiem gnicia wywołanego nadmierną podażą wody lub nieodpowiednim podłożem), należy je jednak regularnie oglądać pod kątem obecności wełnowców.

Opuncje należą do łatwych w uprawie i bardzo dekoracyjnych roślin. Szczególnie dobrze wyglądają w terakotowych doniczkach i wnętrzach o stylu śródziemnomorskim.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami