Jak dbać o szeflerę. Pielęgnacja i uprawa schefflery

YouTube player

Jak pielęgnować Schefflerę?

Szeflera to roślina z rodziny araliowatych. Dobrze rośnie na stanowiskach jasnych, o rozproszonym świetle, ale poradzi sobie również w miejscach nieco ciemniejszych. Nie przepada za silną ekspozycją na mocne promieniowanie słoneczne. Z wiekiem jej pędy drewnieją i osiąga pokrój krzaczasto – drzewiasty. Uroku dodają jej duże parasolkowate liście; niektóre odmiany charakteryzują się również ładną, kremowo – żółtą wariegacją. Szeflerę, jak każdą roślinę, należy przesadzić po zakupie. Dobrze rośnie w podłożu uniwersalnym, rozluźnionym perlitem lub wermikulitem. Rozmnożyć ją można przez podział rozrośniętych osobników lub przez sadzonki pędowe. Szeflerę podlewamy gdy podłoże przeschnie na całej głębokości (jeśli używamy higrometru glebowego, podlewamy przy wskazaniu 3).

Uprawa Schefflery – na co uważać

Szeflera bywa atakowana przez przędziorki, wciornastki i wełnowce, zwłaszcza jeśli uprawiana jest w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza, należy ją więc regularnie przepatrywać pod kątem obecności tych szkodników. Jeśli jest nadmiernie podlewana lub ma zbyt zbite nieprzepuszczalne podłoże, miewa tendencję do zgnilizny bakteryjnej i chorób grzybowych. Na jej liściach pojawiają się wówczas rozlane brązowe plamy. Szeflera jest dość prostą w uprawie rośliną i niezbyt wymagającą, należy jednak pilnować odpowiedniej podaży wody i przeglądać pod kątem szkodników. Szeflera nie jest rośliną bezpieczną dla zwierząt.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami