Jak przesadzić Sansevierię? Przesadzanie roślin o drobnym systemie korzeniowym

YouTube player

Dostaliśmy zapytania, jak powinno wyglądać przesadzanie rośliny doniczkowej o drobnym systemie korzeniowym. Szczerze mówiąc – niewiele się to różni od przesadzania roślin o grubych korzeniach! Na filmie pokazujemy cały proces na przykładzie sansewierii gwinejskiej, która mimo swoich dużych rozmiarów – ma niewielkie i cienkie korzenie. Korzenie oczyszczamy “drapującym” ruchem dłoni. Możemy również otrzepać bryłę o ściankę np. kosza na śmieci, a część podłoża sama odejdzie od korzeni. W przypadku takich roślin jak kaktusy i sukulenty (w tym sansewierie) powinniśmy oczyścić korzenie dość dokładnie, gdyż są to rośliny bardzo wrażliwe na nadmiar wody. Jednak w przypadku roślin wilgociolubnych, np. paproci, nie musimy pozbywać się całego podłoża produkcyjnego. Pamiętajmy, że roślinę powinniśmy posadzić na tej samej wysokości, na jakiej była przesadzona wcześniej. W przeciwnym wypadku pędy, które zostały posadzone zbyt głęboko, mogą zacząć gnić. Rośliny doniczkowe sadzimy do doniczek z otworami na dnie, nigdy bezpośrednio do osłonek. Po przesadzaniu powinniśmy delikatnie podlać roślinę, ale dużo mniejszą ilością niż zwykle. W przypadku kaktusów i sukulentów warto poczekać z pierwszym podlaniem 2-3 dni.

Do Sansevierii nada się nasze podłoże dla sukulentów i kaktusów

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami