Koszyk

Jak ukorzeniły się marcowe sadzonki wodne. Zobacz jak zagęścić rośliny za pomocą sadzonek pędowych

YouTube player

Jak posadzić sadzonki ukorzenione w wodzie? Jak rozmnożyć lub zagęścić roślinę za pomocą sadzonek pędowych? Na filmie Ania pokazuje ukorzenione w wodzie sadzonki, które pobrała około 1,5 miesiąca wcześniej. Dosadza je również do doniczek z dużymi roślinami, by zagęścić ich pokrój. Na przykładzie maranty i hoi zobaczycie, jak mogą się różnić korzenie w przypadku kilku sadzonek tej samej rośliny, włożonych do wody w tym samym czasie. Zobaczycie też m.in. efekty ukorzeniania kilku odmian epipremnum i filodendronów. Jeśli nie widzieliście poprzedniej części tego filmu, możecie obejrzeć ją tutaj.

One comment

  1. Anginkę wsadzam do ziemi i dbam, aby ziemia była cały czas mokra. W wodzie nie idzie, a w ziemi sadzonki przyjmują się pięknie, tylko nie sadzimy samego małego czubka z 3 listkami ale taką gałązkę ok 15 – 20 cm. I podlewamy zanim korzonki nie wyjdą. Zasadzaj w małym przezroczystym kubeczku (takim 200 ml albo 100 ml), wtedy widać korzonki jak wyjdą. Ale ogólbie jeśli listki nie więdną po 3 – 4 dniach od posadzenia, to znaczy, że sadzonka się przyjęła 🙂 pozdrawiam

Zostaw komentarz

Wysyłka w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne. Ograniczamy plastik oraz wybieramy naturalne środki pielęgnacji i ochrony roślin takie jak olejek Neem czy Dobroczynek Kalifornijski.

100% Bezpieczne zakupy

Transakcje robisz za pomocą bezpiecznych środków płatniczych takich jak:
T-Pay / Apple Pay / Google Pay

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami