Jak zrobić las w słoju? – przewodnik krok po kroku, czyli zrób swój własny las w szkle z Anią

YouTube player

Las w słoiku, jak go zrobić i na co zwrócić uwagę? Las w szkle to niezwykle dekoracyjna i oryginalnie wyglądająca kompozycja roślinna, która w dodatku może stać w dość zacienionym miejscu. Nie trzeba go podlewać, nawozić ani poświęcać mu właściwie żadnej uwagi – stanowi całkowicie samowystarczalny ekosystem z własnym zamkniętym obiegiem wody. Z filmu dowiesz się dokładniej krok po kroku, jak zrobić las w słoiku, jakich roślin możesz do tego użyć i czego potrzebujesz by taki słój wykonać. Ania pokaże technicznie, jak posadzić rośliny i mech i każdy z Was będzie w stanie wykonać swój własny słój.

3 comments

  1. Aniu, jaki filodendron jest w tle?

    1. Agata Swierczynska

      filodendron Florida Green 😉

  2. Aniu, chciałam się poradzić odnośnie mojego lasu w słoiku. Przez jakiś czas wszystko było w porządku, no może poza widliczką, która się nie przyjęła. Fitonie pięknie rosły, nawet mech się przyjął, pilea crazy rosła jak szalona. Od jakiegoś czasu fitonie się kładą, pilea usycha, wszystko marnieje. Wydaje się, że mój korek jest nieszczelny, czy to może być powodem całego spustoszenia? Parę razy dałam roślinom odrobinę wody, ale to nic nie pomogło… A może jest za ciemno? Za zimno? Nie mam pomysłu co się dzieje…??? Pomocy! Pozdrawiam. Ewa

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami