Jak zrobić samodzielnie podłoże do sukulentów i kaktusów? Jaka ziemia nada się do kaktusów?

YouTube player

Kaktusy i sukulenty to rośliny przystosowane do życia w suchej, jałowej i mało żyznej glebie, która dodatkowo poddawana jest okresowym suszom. Do takich warunków życia dostosowane są zarówno ich grube liście i łodygi mające zdolność gromadzenia zapasowej wody, jak i płytki, okresowo zamierający system korzeniowy. Takie dostosowanie się do warunków zewnętrznych trwa setki i tysiące lat w procesie powolnej ewolucji i nie możemy tego zlekceważyć bądź zmienić, myśląc – oj, tam, dostanie więcej wody, to będzie miał lepiej nawet niż w naturze. Gdy dostanie więcej wody, to zgnije. Koniec, kropka. Podobnie stanie się, gdy pozostawimy kaktusy i sukulenty w podłożu produkcyjnym lub przesadzimy je do “Ziemi kwiatowej” prosto z wora. Zgniją. Kaktusy i sukulenty należy zawsze przesadzić niezwłocznie po zakupie. Przesadzamy w ziemię luźną, jałową i przepuszczalną. Taka mieszanka powinna zawierać mnóstwo rozluźniaczy i dodatków takich jak piasek, perlit, żwirek, keramzyt czy wermikulit. Takie podłoże nada się do kaktusów i sukulentów, które odwdzięczą się pięknym wzrostem i dobrą kondycją.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami