Maluchy – przesadzać czy nie przesadzać? Jak dbać i podlewać małe roślinki

YouTube player

Małe jest piękne, powiadają 💚 Wiemy, że wielu z Was uwielbia kupować malutkie rośliny, nie tylko z uwagi na cenę i niewielki rozmiar, ale także dla radości patrzenia, jak rosną zmieniając się w duże i silne rośliny 🪴 Warto zwrócić uwagę na parę detali, by zapewnić im jak najlepszy start i warunki na początku życiowej drogi. Przede wszystkim należy przesadzić je w nieco większą doniczkę – 7-8cm i unikać bardzo przepuszczalnego podłoża o dużej granulacji dodatków typu keramzyt, gdyż ich system korzeniowy jest jeszcze zbyt drobny i delikatny na takie „dorosłe” podłoże. Ponadto roślinne maluchy należy szczególnie uważnie podlewać, bardzo uważając zarówno na przelanie jak i zasuszenie młodziutkiej bryły korzeniowej. Pamiętajmy również, że ziemia w małych doniczkach szybciej przesycha, na pewno więc trzeba podlewać je dużo częściej niż duże okazy w rozległych pojemnikach. Unikajmy również bardzo ciemnych i bardzo nasłonecznionych miejsc, starając się im zapewnić jasne, zaciszne i ciepłe miejsce do spokojnego wzrostu.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami