Monstera – jak dbać, aby pięknie rosła? TOP 5 odmian

YouTube player

Monstery to słynne na cały świat królowe tropikalnej dżungli! Mimo swojego egzotycznego pochodzenia, większość odmian monstery nie jest trudna w uprawie. Warto jednak trochę się o nich dowiedzieć, aby rosły w naszym domu pięknie i zdrowo!

Nie są to rośliny wymagające bardzo wysokiej wilgotności powietrza, jednak zdecydowanie lepiej rosną, gdy jest ona wyższa niż 30-40%. Kluczowe jest również przesadzenie rośliny do odpowiedniego, mocno przepuszczalnego podłoża. Przed kolejnym podlaniem powinniśmy się upewnić, że ziemia dobrze przeschła na całej głębokości – monstery bardzo nie lubią nadmiaru wody! Wiotkie liście, ciemne lub żółte plamy, blade liście to najczęściej efekt nieodpowiedniej pielęgnacji i postawienia monstery w zbyt ciemnym lub zbyt jasnym miejscu.

Monstery to rośliny pnące, co oznacza, że bardzo dobrze się odnajdą w towarzystwie palika kokosowego lub innej podpory (najlepiej często zraszanej). Sprawi to, że liście monstery będą znacznie większe i pojawią się na niej dziury (wiecie, że również monstera siltepecana może mieć dziury i wycięcia?).

W filmie Ania przedstawi swoje TOP5 roślin z rodzaju Monstera. Klasycznej monsterze dziurawej towarzyszy jej kolekcjonerska kuzynka – Monstera Thai Constellation i kilka urodziwych pnączy. Monstera siltepecana, Monstera karstenianum (Peru) i Monstera Monkey Mask to rośliny, które mogą zarówno swobodnie zwisać (ich liście będą jednak mniejsze) lub piąć się po podpórce!

Sprawdź monstery dostępne aktualnie w Jungle Boogie

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami