O tym PAMIĘTAJ przy podlewaniu roślin, wszystkie sekrety podlewania UJAWNIONE!:)

YouTube player

Podlewanie roślin to najważniejsza czynność pielęgnacyjna w uprawie roślin domowych i warto wiedzieć jak skutecznie i prawidłowo podlewać rośliny. Podstawowe pytanie, to KIEDY należy podlać roślinę? Gdy roślina jest spragniona, jej liście stają się cienkie i tracą napięcie. Zwieszają się w dół, czasem również zwijają krawędzie. Sucha ziemia jest lekka i jasna. Aby upewnić się, że podłoże przeschło również na głębszym poziomie, warto wsadzić w ziemię palec lub wykonać pomiar higrometrem. Oczywiście trzeba również znać preferencje danej rośliny – jedne lubią mieć stale lekko wilgotne podłoże, inne zaś wolą gdy ziemia przeschnie między podlewaniami. Niektóre rośliny, na przykład begonie i peperomie, nie znoszą moczenia liści i łodyżek, dlatego lepiej podlewać je od dołu przez zanurzenie w miseczce z wodą. Dobrze jest podlewać rośliny wodą odstaną lub przegotowaną o temperaturze pokojowej i zawsze niewielkim strumykiem równomiernie po całej powierzchni. W podlewaniu ważna jest systematyczność oraz wyczucie – nie należy przesuszać ziemi, ale nie można również podlewać nadmiernie, by nie doprowadzić do gnicia bryły korzeniowej.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami