Ostatnia dostawa roślin przed Wielkanocą

YouTube player

Zobaczcie co szykuje się w najnowszej dostawie – pierwszej w kalendarzowej wiośnie, ostatniej przed świętami.

Na pierwszy ogień idzie magnetycznie piękne Caladium Bubble, a także po długiej przerwie ponownie zawita Cyperus alias Papirus. Bardzo aranżacyjna roślina, idealna dla tych, co lubią obficie skropić doniczkę. 😅 Papirus naturalnie rośnie na bagniskach i lubi mieć stale mocno mokre podłoże. Jest dość elastyczny jeśli chodzi o warunki świetlne, a wakacje chętnie spędzi na balkonie lub w ogródku 😎

Znowu będzie okazja, by złowić pięknego Hibiscusa, Calatheę Zebrinę lub majestatycznego, ogromnego Skrzydłokwiata (Spathiphyllum Sensation). Z debiutujących w naszym sklepie nowości czekamy na takie cuda jak Muehlenbeckia Complexa i Lepismium houlletianum. Pierwsze to bardzo gęste, nowozelandzkie pnącze, o uroczych, maleńkich listkach. Ma pokrój płożący, ale może się piąć jeśli tylko zaoferujemy jej odpowiednią podporę. Kwitnie pachnącymi, drobnymi kwiatkami; potrzebuje sporo światła i regularnego przycinania, by zachować atrakcyjną, zwartą formę. Natomiast Lepismium houlletianum to rzadko dostępny, okazały epifit, którego pędy osiągają nawet 2 metry. W dodatku chętnie zakwita, nawet kilka razy w roku, kremowo białymi kwiatami 🌸 i wygląda to naprawdę oszałamiająco.

Z roślin nie do zdarcia będą wytrzymałe na wszystko poza przelaniem Zamioculcasy – Raven i Zamiifolia w różnych rozmiarach oraz smukła Aspidistra elatior – odporna, przyjazna początkującym hodowcom i zwierzakom. Jeśli masz już więcej doświadczenia z roślinami i nie boisz się nieco większych wyzwań to polecamy Calathee; oprócz wspomnianej wcześniej Zebriny oferujemy też lubianą przez naszych klientów White Star i Leopoardinę 🐆w pokaźnym rozmiarze. Warto zwrócić też uwagę na eleganckiego Ficusa benghalensis Audrey o żółtawej poświacie na liściach i Dischidię Oianthę variegatę.

Zachęcamy Cię też do poznania tajników dobrego nawożenia. Wiosna to idealny czas, by wzmocnić rośliny po zimowym letargu i cieszyć się z nowych przyrostów 👩‍🌾. Przypominamy też, że w naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne nawozy, w tym organiczne cuda renomowanej, holenderskiej marki Biobizz.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami