Pielęgnacja i uprawa eszynantusów – jak mieć piękne i gęste eszynantusy w domu

YouTube player

Eszynantusy to wyjątkowo gęste i bujnie rosnące rośliny, w dodatku bezpieczne dla zwierząt, dlatego warto się nauczyć, jak o nie dbać. Eszynantusy lubią stanowisko jasne, o rozproszonym świetle. Ponieważ są epifitami i w naturze porastają gałęzie drzew, wymagają luźnego podłoża, bogatego w chipsy kokosowe i korę. Bardzo dobrze rosną w podłożu do storczyków. Podlewamy je od dołu, tak by korzenie mogły się napić a góra podłoża pozostała sucha. Z podlewaniem czekamy do momentu aż ziemia przeschnie, a liście delikatnie się zmarszczą. Unikamy zraszania i moczenia liści oraz pędów, gdyż może to doprowadzić do ich gnicia i odpadania. Regularnie przeglądamy pędy pod kątem ewentualnej obecności wełnowców. Aby rozmnożyć eszynantusy, dzielimy bryłę korzeniową na mniejsze fragmenty lub pobieramy sadzonki pędowe. Jeśli używamy higrometru, eszynantusy podlewamy przy wskazaniu 3.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami