Rób tak, jeśli chcesz mieć duże liście // Jak i dlaczego palikować rośliny

YouTube player

Rośliny takie jak monstery czy filodendrony w naturze wspinają się po pniach drzew, dlatego nie wykształcają wystarczająco silnej łodygi, która mogłaby samodzielnie utrzymać ciężar masywnych liści. Wymagają użycia solidnego palika, który umożliwi im prawidłowy wzrost i uzyskanie właściwego pokroju czy wielkości liści. Możemy zastosować paliki z włókna kokosowego, mchu sphagnum czy specjalne biodegradowalne paliki wykonane z miskantów i odpadów ziemniaczanych. Ważne jest, by palik miał sporą, a do tego chropowatą powierzchnię, do której łodyga będzie mogła przylgnąć za pomocą korzeni powietrznych. Jeśli chodzi o drobniejsze rośliny zwisające, takie jak hoje, bluszcz czy ceropegia, użycie podpórek jest opcjonalne. Rośliny te mogą zarówno luźno zwisać, jak i rosnąć na podpórkach i wszelkiego rodzaju drabinkach uzdrapowane przez nas w ciekawy i dekoracyjny sposób. Mamy do wyboru podpórki metalowe, bambusowe czy tworzywowe o przeróżnych kształtach i wielkościach, a końcowy efekt zależy wyłącznie od naszych preferencji i potrzeb. Takie upinanie roślin na podpórkach to dobra zabawa, która w dodatku pozwala uzyskać ciekawy pokrój i wygląd roślin.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami