Sansevieria Dragon – co za roślina! Najpiękniejsza odmiana? // Jak dbać o sansewierię

YouTube player

Sansewieria aubrytiana Dragon to chyba jedna z najpiękniejszych odmian sansewierii. Charakteryzuje się pięknymi, grubymi i długimi liśćmi, w intensywnie zielonym kolorze i zdobnymi w delikatny, pstrokaty wzorek.

Jak dbać o tę sansewierię, by pięknie rosła? Sansewierie lubią przepuszczalne podłoże rozluźnione piaskiem, perlitem, żwirkiem i keramzytem i powinny zostać przesadzone niezwłocznie po zakupie. Sansewierie są dość tolerancyjne pod kątem światła – najlepiej rosną na stanowiskach jasnych, o rozproszonym świetle, ale poradzą sobie też zarówno w bardzo jasnych miejscach, jak i w miejscach nieco ciemniejszych. Najważniejsze w uprawie sansewierii jest podlewanie – podlewamy je niezbyt obficie i dopiero wówczas, gdy podłoże mocno przeschnie na całej głębokości.

Sansewierie są to bardzo proste w uprawie rośliny domowe i rzadko chorują czy padają ofiarą szkodników roślinnych.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami