Sorry, taki mamy klimat! Winter is coming, czyli jak przygotować rośliny na jesień i zimę

YouTube player

Dzień coraz krótszy, noce coraz chłodniejsze – szykuje się zmiana pory roku na jesienno – zimową. To trudny czas dla naszych roślin domowych – mają bardzo mało światła, a powietrze w pokojach za sprawą grzejników staje się bardzo suche. Rośliny są w gorszej kondycji, a ich procesy życiowe ulegają spowolnieniu.

Co zrobić by rośliny przeżyły zimę w mieszkaniu? Przede wszystkim odsuńmy je od grzejników i zimnych szyb. Po drugie postarajmy się w miarę możliwości ustawić je bliżej okien, by miały jak najwięcej światła (ale by nie dotykały zimnej szyby!)

Poza tym warto już ograniczyć podlewanie i nawożenie roślin, ponieważ w sezonie zimowym rośliny pobierają znacznie mniej wody i substancji pokarmowych, niż w lecie.

Warto również zastanowić się nad ewentualnym zakupem nawilżacza powietrza oraz lamp doświetlających. I pamiętajcie, żeby nadmiernie nie panikować – pewna ilość żółtych liści pojawiających się jesienią i zimą na roślinach to absolutna norma i żaden powód do obaw!

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami