SUMMER DRAMAS, dlaczego część roślin nie doczeka jesieni 😱 O TYM PAMIĘTAJ jeśli masz rośliny w domu

YouTube player

Lato to bardzo dobry okres dla roślin – jest dużo słońca, dni są długie i rośliny intensywnie rosną. ALE latem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, by rośliny w dobrej formie dotrwały do jesieni. Przede wszystkim, niektóre rośliny należy odsunąć od okien, gdyż palące letnie słońce może poparzyć im liście. Po drugie, z uwagi na wysokie temperatury i intensywne wietrzenie, latem zazwyczaj powietrze w mieszkaniach jest bardzo suche, co prowadzi do częstych ataków szkodników takich jak przędziorki i wciornastki oraz do szybszego wysychania podłoża. Należy więc rośliny częściej podlewać i częściej sprawdzać je pod kątem obecności szkodników. Przydatny jest również nawilżacz powietrza, który zapobiegnie także powstawaniu nieestetycznych podsuszeń na liściach. Ważne jest również, by zapewnić sobie kogoś do pomocy w podlewaniu roślin na czas urlopu i by taką osobę wcześniej starannie poinstruować, jak ma się z naszymi roślinami obchodzić. W lecie nie wolno też zapomnieć o nawożeniu roślin, bo to okres kiedy szczególnie potrzebują dokarmiania.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami