Tę roślinę trzymaj z dala od dzieci i zwierząt! Przesadzam jedną z najgroźniejszych roślin w domu ☠️

YouTube player

Difenbachia od lat znana jest z groźnych właściwości jej soków – Indianie używali jej do zatruwania grotów strzał, a w Brazylii uciszano nią niewygodnych świadków i niewolników, gdyż powoduje czasową utratę mowy. Podczas przesadzania difenbachii należy założyć rękawiczki i najlepiej okulary, gdyż uszkodzenie liścia lub łodygi powoduje wyrzut z komórek kwasu szczawiowego, który silnie podrażnia skórę, śluzówki, struny głosowe i oczy. Również spożycie rośliny może być niebezpieczne, należy więc trzymać ją poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt domowych. Pamiętajcie jednak, że trujący jest jedynie sok, który wydziela się przy uszkodzeniu liścia lub łodygi, a sama roślina nie emituje w powietrze żadnych trujących gazów bojowych 😉 Możecie więc śmiało i bez obaw uprawiać w domu tę piękną roślinę, zachowując jedynie ostrożność przy przesadzaniu i przy małych istotkach, które mogłyby spożyć liście.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami