Uprawa banana w domu – jak pielęgnować i jak podlewać banana

YouTube player

Aby z powodzeniem uprawiać banana w domu, należy zapewnić mu jasne stanowisko, z bardzo dużą ilością światła. Musa tropicana czy też Musa Dwarf Cavendish, to doskonała roślina na słońce. Poradzi sobie w pełnym słońcu, na południowym parapecie. Banany dobrze rosną w podłożu uniwersalnym z domieszką perlitu. Lubią dość dużo wody. Podlewamy je dość obficie, w momencie, gdy ziemia przeschnie na całej głębokości. Musa tropicana bardzo szybko rośnie, można więc posadzić ją po zakupie do nieco większej doniczki. Banany rozmnażają się przez odrosty wychodzące licznie z ziemi wokół rośliny matecznej. Można je przesadzić do osobnych doniczek, gdy osiągną ok. 10 cm wysokości. Musa tropicana bardzo rzadko choruje czy jest atakowany przez szkodniki. Odrzucanie dolnych liści i pękanie poprzeczne liści o dużej powierzchni to normalne zjawiska i nie należy ich traktować jako choroby.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami