W co posadzić roślinę, by najlepiej rosła? Zdradzamy sekrety idealnych podłoży do roślin

YouTube player

Aby cieszyć się domową kolekcją zdrowych i zadbanych roślin, należy się zatroszczyć o cztery najważniejsze dla nich czynniki: odpowiednie pod względem nasłonecznienia stanowisko, adekwatne do potrzeb podlewanie i nawożenie oraz właściwe podłoże.

I znów – przy doborze podłoża warto (jak zawsze!) odwzorować możliwie jak najwierniej warunki, w jakich dana roślina funkcjonuje w naturze. Jedne rośliny porastają kamienne skarpy lub suche pustynie, inne rosną w wilgotnej próchniczej glebie lasów tropikalnych, jeszcze inne mają stanowiska na podmokłych trzęsawiskach. W każdym z tych ekosystemów występuje odmienne podłoże, do którego roślina w procesie ewolucji się przystosowuje, kształtując odpowiednio swój system korzeniowy, by jak najefektywniej czerpać z dostępnych zasobów. Dlatego też roślinom nie będzie obojętne, w jakim podłożu je posadzimy. Należy przy tym pamiętać, że roślinom w doniczkach jest dużo trudniej niż tym w glebie, bo dysponują bardzo niewielkim skrawkiem ziemi, która w dodatku nie podlega naturalnym procesom wsiąkania, parowania, fermentacji i rozkładania przez miliony organizmów glebowych. Domowe rośliny egzystują w sztucznych warunkach i muszą całkowicie polegać na naszych zabiegach pielęgnacyjnych, dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego podłoża.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami