Wielka fanka SCINDAPSUSÓW zdradza wszystkie swoje SEKRETY i pokazuje dostępne w Polsce odmiany

YouTube player

Naszym skromnym zdaniem scindapsusy to jedne z najpiękniejszych, ale i najprostszych w uprawie roślin domowych. Dobrze rosną w podłożu uniwersalnym z perlitem, ale można je uprawiać również w tzw. bigosie – ziemi z domieszką chipsów kokosowych, kory, perlitu i keramzytu. Nie lubią mocnej ekspozycji na bezpośrednie słońce, za to doskonale rosną w nieco ciemniejszych miejscach. Ich długie, ozdobne pędy pięknie zwieszają się z wiszących kwietników lub wspinają się po palikach, jeśli zapewnimy im taką podporę. Scindapsusy to zdrowe i łatwe w uprawie rośliny – rzadko chorują i bywają atakowane przez szkodniki, nie lubią jednak nadmiernego podlewania. Podlewamy je dopiero wówczas, gdy podłoże przeschnie na całej głębokości (jeśli używamy higrometru, przy wskazaniu 3)

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami