Wiosenne porządki roślinne🌿💚 – doprowadzam rośliny do ładu po zimie i przycinam.

YouTube player

Zima to bardzo trudny dla roślin czas – jest bardzo mało światła, szybko robimy się ciemno i w dodatku pracują kaloryfery wysuszając powietrze na wiór. To czas, kiedy rośliny cierpią – liście żółkną im na potęgę, często są podsuszone lub wyblakłe, bardziej chorują i częściej atakowane są przez szkodniki. Niejednokrotnie przychodzi nam się z jakimś okazem pożegnać właśnie zimą.

Wraz z nadejściem wiosny rośliny odzyskują wigor. Zaczynają intensywnie rosnąć, a my możemy rozpocząć długo wyczekiwane zabiegi pielęgnacyjne – nawożenie, przesadzanie, przycinanie i rozmnażanie 💚 Dobrze jest na początku sezonu wykonać staranny przegląd roślin i przygotować je do rozpoczynającego się sezonu wegetacyjnego. Przede wszystkim przycinamy i usuwamy wszystkie wyłysiałe, bezlistne, żółte, wiotkie, porażone chorobami pędy. Oraz wszystkie nieładne liście.

Następnie przepatrujemy dokładnie roślinę w poszukiwaniu szkodników. Potem w razie potrzeby dokonujemy cięcia odmładzającego – skracamy pędy, by pobudzić roślinę do wypuszczenia nowych przyrostów i ją zagęścić, zwłaszcza od dołu.

Kolejny krok to sprawdzenie bryły korzeniowej – oceniamy stan korzeni, wypatrujemy zgniłych i porażonych szkodnikami fragmentów korzeni i je usuwamy.

Jeśli system korzeniowy jest mocno rozrośnięty, przesadzamy roślinę w większą o 1-2 cm doniczkę. Na koniec przemywamy liście roztworem olejku neem (1 łyżeczka na 1l wody), który pięknie nabłyszcza i odstrasza szkodniki. I gotowe 🌱 Są znów piękne i przygotowane do intensywnej wiosny i lata.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami