Zamioculcas Raven – pielęgnacja i uprawa // Jak dbać o zamiokulkasy

YouTube player

Zamioculcas Raven to niezwykle dekoracyjna odmiana zamiokulkasa, u której nowe przyrosty są neonowo-kanarkowe, a dorosłe zmieniają kolor na czarny. Niewiele jest roślin o tak ciemnych, prawie kruczoczarnych liściach. Pielęgnacja i uprawa zamiokulkasów jest wyjątkowo prosta – są to jedne z najłatwiejszych w uprawie roślin. Najważniejsze jest przesadzenie rośliny po zakupie w przepuszczczalne podłoże. Ziemia dla zamiokulkasa powinna być rozluźniona perlitem, keramzytem i piaskiem; bardzo sypka oraz luźna. Zamiokulkasy podlewamy bardzo rzadko i skąpo, z uwagi na sukulentne liście, łodygi oraz bulwy, które gromadzą wodę i źle znoszą jej nadmiar w podłożu. Zamiokulkasy dobrze rosną na miejscu o jasnym, rozproszonym oświetleniu, natomiast tolerują również stanowiska bardziej zacienione.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami