Zielistka Green Orange – dlaczego czasem brązowieje i jak właściwie dbać o zielistkę

YouTube player

Jak pielęgnować Chlorophytum Green Orange?

Zielistka Green Orange to niezwykle dekoracyjna roślina – jej atutem są duże, ciemnozielone, skórzaste liście oraz intensywnie pomarańczowe łodygi. Zielistka nie jest trudna w uprawie, jednak należy szczególnie uważać na dobór podłoża i wyważone podlewanie, gdyż ma tendencję do gnicia i chorób o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Najlepiej rośnie na jasnym stanowisku o rozproszonym świetle, choć radzi sobie również w nieco bardziej zacienionych miejscach. Nie lubi silnej ekspozycji słonecznej, a jej liście łatwo ulegają poparzeniom.

Chlorophytum Green Orange lubi podłoże uniwersalne, rozluźnione ok. 30-procentowym dodatkiem perlitu lub wermikulitu. Należy ją przesadzić niezwłocznie po zakupie. Zielistkę podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie na całej głębokości (jeśli używamy higrometru, to podlewamy, gdy wskazówka pokaże 3.

Zielistka Green Orange wytwarza liczne odrosty, które można delikatnie oderwać i ukorzenić np. w wodzie z domieszką rozkruszonego węgla – w ten sposób najłatwiej ją rozmnożyć. Zielistka rzadko bywa atakowana przez szkodniki, a jeśli chodzi o choroby, to najczęściej jest to zgnilizna związana z nadmierną podażą wody lub nieodpowiednim podłożem.

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami