Sercolistne i barwne piękności. Dioscorea bulbifera i Ficus umbellata w dostawie Jungle Boogie

YouTube player

Czerwiec to idealny czas, żeby poświęcić więcej czasu na swoją domową dżunglę – rośliny częściej wołają o wodę, intensywniej rosną i chętnie się ukorzeniają! A wiemy, że podczas takich regularnych przeglądów można dojść do wniosku, że w sumie mamy jeszcze trochę miejsca na jedną lub dwie roślinki. Okazy, które przybyły do nas w ten weekend chętnie zaaranżują Twoje domowe wnętrze. Równie chętnie sprawią Ci trochę radości przy rytuałach pielęgnacyjnych.

Wśród naszych nowych gości m.in. szybko rosnące okazy (koniecznie zobacz nasz ostatni film o roślinach, które szybko rosną!). Zroślichy, czyli syngonia to rośliny, które wypuszczają dosłownie liść za liściem. A co najlepsze – możesz je prowadzić w dowolny sposób – przycinać, aby już zawsze miały krzaczasty pokrój, pozwolić się zwieszać lub prowadzić przy podporze. Już wieczorem możesz zgarnąć do swojej kolekcji np. pastelowe Syngonium Milk Confetti dostojne Syngonium Three Kings o różnorodnych mozaikach na liściach, czy aksamitne Wendlandii.

Z dużych okazów poleca się Ficus umbellata o dużych, sercowatych liściach. Wielbicieli kolorów skusi z pewnością limonkowa Xanthosoma, która idealnie skomponuje się z Marantą Lemon Lime.

Z nowości koniecznie zwróć uwagę na Dioscoreę bulbifera. Dioscorea to rodzaj pnączy, które pod ziemią skrywają bulwę. Ostatnimi czasy te rośliny zyskują coraz większą popularność wśród kolekcjonerów. Nic dziwnego – Dioscorea bulbifera zachwyca sercowatymi liśćmi o wyraźnym unerwieniu. A na dodatek się pnie!

A skoro już jesteśmy temacie pnących i zwisających okazów… powróci również srebrzyste Epipremnum Cebu Blue na paliku oraz Monstera karstenianum o wyraźnie żłobionych liściach. Wiemy, że obie te rośliny cieszą się sympatią. Swojego wielkiego powrotu doczekała się także zakręcona Zielistka Bonnie! To łatwa w uprawie roślina, a do tego bezpieczna dla zwierzaków.

Oprócz wyżej wspomnianych, pojawi się oczywiście trochę Filodendronów, smoczych Alokazji (m.in. spore Sariany i finezyjnie powcinane brancifolie Pink Passion). Wybierać można również spośród SansewieriiBegoniidżunglowych kaktusów (nasze ulubione Lepismium bolivianum i Epihyllum chrysocardium). Dla wielbicieli roślin kwitnących – donosimy o nowościach wśród HibiskusówAnthurium! Wszystko pokażemy w filmie z dostawy!

Promocje 04.06 – 10.06

A co w promocji? Już dziś o 14.00 do naszej zakładki Promocje trafią takie cuda:

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami