SREBRNE ROŚLINY DONICZKOWE – 5 propozycji!

YouTube player

Srebrne rośliny doniczkowe zdecydowanie mają w sobie coś, co przyciąga uwagę. Startujemy z nową serią na naszym kanale, gdzie będziemy pokazywać nasze TOP 5. Na pierwszy ogień idą srebrne rośliny – Ania na filmie pokaże kilka swoich faworytów wśród srebrzysto-seledynowych okazów, chociaż w Jungle Boogie znajdziecie ich zdecydowanie więcej!

TOP 5 srebrnych roślin doniczkowych

Scindapsus Moonlight, epipremnum Cebu Blue, scindapsusy pstre, begonia Venosa, łosie rogi… tych przykładów można wymieniać bardzo wiele. Jednak poniżej znajdziecie nasze specjalne zestawienie srebrnych roślin, w których dobraliśmy je tak, aby ten odcień liści był do siebie zbliżony! Są to propozycje roślin doniczkowych, które stworzą ze sobą spójną i ciekawą kompozycję roślinną.

Alocasia Silver Dragon

zdjęcie srebrna roślina alokazja silver dragon

Ta srebrna piękność – Alokazja Silver Dragon, to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych alokazji. No i zdecydowana faworytka wśród srebrnych roślin doniczkowych! Jej grube liście nie lubią nadmiernego podlewania (bulwa może wówczas zgnić), ale nie pozwólmy również, żeby podłoże całkowicie wyschło. Warto jej zapewnić również możliwie jak najwyższą wilgotność powietrza (minimum 55-60%) i jasne stanowisko. Z naszego doświadczenia alokazje świetnie sobie radzą w uprawie hydroponicznej, o której możecie przeczytać w tym wpisie na naszym blogu.

Philodendron hastastum

zdjęcie srebrnej rośliny doniczkowej philodendron hastatum (Filodendron Silver Queen Sword)

Kolejna propozycja w naszym zestawianiu roślin o srebrnych liściach to Philodendron Hastatum. Tę roślinę doniczkową możecie znaleźć również pod nazwami Silver Sword i Silver Queen – nawiązują one do kształtu i koloru jego srebrnych liści. Często w naszej ofercie możecie znaleźć maluszki tej rośliny, jednak kształt młodych liści znacząco różni się od kształtu liści dorosłej rośliny. Z wiekiem philodendron hastatum staje się naprawdę robiącą wrażenie rośliną, o podłużnych liściach z “uszami”.

Aglaonema Cutlass

zdjęcie srebrnej aglaonemy Cutlass

Wśród Aglaonem mamy kilka odmian o srebrzystych liściach. Jednak w towarzystwie pozostałych srebrnych roślin z tego zestawienia dobrze odnajdzie się Aglaonema Cutlass o podłużnych seledynowo-srebrzystych liściach. Aglaonemy to wyjątkowo łatwe w uprawie rośliny – musimy tylko pamiętać, aby podlewać je dopiero wtedy, gdy podłoże niemal całkowicie wyschnie. Dadzą sobie radę również na nieco ciemniejszych stanowiskach!

Ctenanthe Compact Star

zdjęcie ctenanthe compact star srebrna roślina doniczkowa

Ctenanthe Compact Star to podobnie jak maranty i kalatee – przedstawicielka rodziny marantowatych. Kluczowa w pielęgnacji tej rośliny jest odpowiednia wilgotność powietrza (60% i powyżej), a także podlewanie przegotowaną i ostudzoną wodą. Są to rośliny niestety wyjątkowo wrażliwe na twardą wodę i mogą na nią reagować zmianami na liściach. Jednak zdecydowanie warto się trochę poświęcić – ctenanthe Compact Star to piękna roślina doniczkowa. Dopełnieniem srebrnych blaszek liściowych są bordowe spody, co razem tworzy wyjątkowo gustowne zestawienie kolorystyczne.

Pilea glaucophylla Greyzy

Zdjęcie pilea glaucophylla greyzy

Pilea glaucophylla Greyzy to niebanalna roślina wisząca o srebrzystych drobnych listkach. Rośnie ekspresowo, jeśli będziemy pamiętać, aby utrzymywać stale lekko wilgotne podłoże. Nie może być bardzo mokre, ani przesuszone. Naszym zdaniem to srebrna roślina idealna do powieszenia w makramie lub postawienia na wysokiej półce.

Rośliny doniczkowe o srebrnych liściach [lista]

Jeśli powyższe zestawienie Wam nie wystarcza i chcielibyście poznać więcej srebrzystych gatunków – możecie przejrzeć również poniższą listę srebrnych roślin domowych.

 • Aglaonema Maria Christina
 • Aglaonema Silver Bay
 • Alocasia Platinum
 • Alocasia Melo
 • Begonia Venosa
 • Calathea picturata Argentea
 • Ctenanthe setosa Grey Star
 • Epipremnum pinnatum Cebu Blue
 • Hoya Eskimo
 • Hoya Silver Spot
 • Phlebodium aureum Davana
 • Phlebodium aureum Blue Star
 • Platycerium bifurcatum (Łosie rogi)
 • Platycerium superbum
 • Scindapsus Moonlight
 • Scindapsus pictus Argyraeus, Trebie i Silvery Ann
 • Tillandsia usneoides

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami