Wycieczka po naszym sklepie internetowym czyli jak to wygląda od środka

YouTube player
Za kulisami Jungle Boogie online

Rośliny online

Jungle Boogie zrodziło się z obsesji na to, co się wije, płoży, zarasta i rozrasta, czasem kłuje, a zawsze cieszy, gdy rośnie i się rozwija. Ponieważ w domu zabrakło miejsca (tak się tylko zdawało, teraz są po prostu lepsze patenty na upychanie:)), postanowiliśmy popchnąć zieleń dalej. Najpierw powstał nasz ukochany sklep z roślinami w starej wrocławskiej kamienicy przy Prądzyńskiego 13 i charakterystyczne logo z monsterą – małpą. A potem przyszła pora na sklep online z roślinami, bo wciąż nam było mało.
Obecnie zajmujemy dwa duże pomieszczenia wypełnione po sufit roślinami, doniczkami i akcesoriami do roślin. Nasz team składa się z kilkunastu osób, które nieustannie pakują i wysyłają do Was paczki z roślinami doniczkowymi.

Dżungla w sercu miasta czyli jak dbamy o nasze kwiaty doniczkowe

Każda partia roślin, która trafia w nasze łapki od dostawców jest przez nas oglądana i sprawdzana pod kątem zdrowotności. Jeśli wszystko jest w porządku, roślinki otrzymują od nas paszporty roślin – jest to obowiązkowe w przypadku wysyłek i sprzedaży przez Internet. Następnie układamy rośliny na regałach grupując je pod kątem ich wymagań co do światła i wody. Trzy razy w tygodniu ekipa nadzorująca rośliny sprawdza, czy nie trzeba ich podlać. A także kontroluje, czy nie przypałętały się jakieś szkodniki i czy nie ma śladów chorób. Podejrzane osobniki trafiają na kwarantannę lub do roślinnej adopcji, tak by u Was lądowały tylko te w pełni idealne.

Rośliny u nas mają jasno i wilgotno, więc normalnie sobie rosną i czują się jak w domu. Nie trzymamy ich w foliach, ani w zimnej i ciemnej hali bez okien, gdzie są w stanie wytrzymać tylko parę dni… A potem giną jeśli nikt ich w tym czasie nie kupi lub trafiają do klienta osłabione złymi warunkami. To było dla nas kluczowe przy wyborze miejsca na siedzibę sklepu – duże jasne okna z obu stron pomieszczenia, dobre światło, wentylacja oraz temperatura. Wilgotność powietrza zaś sobie rośliny wytwarzają same – bylibyście zaskoczeni, jak wilgotno się robi w miejscu, gdzie stoi kilkaset roślin 🙂

Monstera w drodze, czyli jak wygląda pakowanie roślin i praca w Jungle Boogie online

Paczki przygotowane do wysyłki z Jungle Boogie online

Roślinki doniczkowe pakujemy w tekturę (czasem przy delikatniejszych okazach dokładamy jeszcze piankę amortyzującą i chroniąca liście przez ułamaniem) przyklejając do niej doniczkę i owijając w ciasny rulon, dobrany wymiarem do długości kartonu. Dzięki temu roślina nie jest całkowicie poowijana dookoła, może oddychać i nie zaparza się w paczce. Jednocześnie nie przesuwa się po całym kartonie i nie łamie się. Ziemia w doniczkach jest zabezpieczona ręcznikiem papierowym i siateczką, tak by się nie rozsypała w transporcie.

Doniczki owijamy grubo bąbelkami i jeszcze dodatkowo wkładamy w małe kartoniki. Tak by nawet wyjątkowo utalentowany żonglersko kurier nie był w stanie ich potłuc. W sezonie zimowym zwiększamy warstwę pianki wokół rośliny oraz dołączamy do paczki wkład grzewczy, tzw. Heat pack, który używany jest również przy transporcie gadów i emituje ciepło wewnątrz paczki przez 40h. Mamy więc pewność, że nawet tropikalne piękności nie zaziębią się i nie złapią kataru pędząc do Was przez zimowe zawieruchy.

Ekologiczne rozwiązania w naszym sklepie z roślinami

Staramy się używać materiałów przyjaznych środowisku – najzwyklejszy karton i chrupki biodegradowalne jako wypełniacz. Wyjątkiem jest folia bąbelkowa i pianka – ale to już absolutna potrzeba nami kieruje, by zakupy dotarły do Was w całości. Zawsze też recyclingujemy materiały. Nie wyrzucamy kartonów i wypełniaczy, w których dostajemy produkty od dostawców, tylko używamy ich do pakowania paczek dla Was. Stąd czasem nasze paczki mogą nie wyglądać jak miss elegancji, ale to nasza świadoma decyzja, by nie marnować zasobów i nie tworzyć nadprodukcji śmieci z przyczyn wyłącznie estetycznych. I tak przecież liczy się to, co w środku. 🙂

Jak szybko wysyłamy rośliny doniczkowe?

Paczki są pakowane na bieżąco i od razu po ich zamknięciu tego samego dnia zabiera je kurier. Wybieramy praktycznie najdroższą opcję dostarczenia, tak by paczka była u was już na drugi dzień. W ten sposób rośliny spędzają w paczce zazwyczaj nie dłużej niż dobę, a często mniej, i docierają do Was w dobrej kondycji. Wysyłamy tylko do czwartku do 14, tak żeby rośliny nie leżały przez weekend w sortowni.
Oprócz pakowania i podlewania roślin, przygotowujemy dla Was własnoręcznie specjalne mieszanki podłoży o jakości premium. Są one dopasowane do wymagań poszczególnych grup roślin. A, i przewalamy tony osłonek wzmacniając przy okazji swoją fizyczną krzepę. Piękne osłonki to nasz drugi konik oprócz roślin – namierzamy fajnych dostawców oraz artystów rękodzielników z całej Europy. Obejrzyj koniecznie naszą kolekcję osłonek.
No i tak wygląda w skrócie nasza praca w Jungle Boogie, sklepie z roślinami online. Kto nie wierzy, niech sam zobaczy na filmiku🙂

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami