Koszyk

Jak dbać o rośliny jesienią i zimą? Teoria i praktyka (infografika)

YouTube player

Za oknem coraz mniej światła i coraz niższe temperatur, co przekłada się też na nasze domowe warunki dla roślin. Nie da się ukryć, że do jesienno-zimowej pielęgnacji roślin trzeba podejść trochę inaczej niż wiosną i latem. Zdecydowanie ograniczamy podlewanie, zmieniamy ustawienie, chronimy przed gorącymi grzejnikami i zimnymi parapetami. W dzisiejszym filmie Ania opowie trochę o pielęgnacji roślin jesienią i zimą – jak zminimalizować straty w liściach i jakich zmian w naszych roślinach należy się spodziewać. W drugiej połowie filmu zapraszamy na część praktyczną – zobaczycie kilka roślinnych problemów, które są znakiem, że przyszła już jesień. 🍁🍂

Jak nie zabić swoich roślin zimą?

pielęgnacja roślin i kwiatów doniczkowych zimą infografika

Aby nasze rośliny przetrwały zimę bez większego uszczerbku, należy nieco zmienić sposób ich uprawy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy infografikę, która skupia w sobie najważniejsze wskazówki dotyczące jesienno-zimowej pielęgnacji roślin. Z tabelki dowiecie się między innymi jak zapewnić im odpowiednie stanowisko, jaka powinna być częstotliwość podlewania, jak również czy wskazane jest nawożenie. Przeczytacie także kilka słów o doświetlaniu domowej dżungli. Trzymanie się kilku najważniejszych zasad pielęgnacyjnych potrafi zminimalizować szkody, a także sprawić, że na wiosnę rośliny wybuchną gąszczem nowych przyrostów.

Nie zniechęcajcie się, jeśli coś pójdzie nie tak! Rośliny to żywe organizmy i drobne niepowodzenia są nieuniknione. Wraz z nadejściem wiosny Wasza zieleń z pewnością szybko się zregeneruje i dosłownie rozkwitnie!

Więcej o pielęgnacji roślin jesienią i zimą przeczytasz w naszym zeszłorocznym poście “Jak przygotować rośliny do zimy i jak nie zabić roślin zimą”

Zostaw komentarz

Wysyłka w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne. Ograniczamy plastik oraz wybieramy naturalne środki pielęgnacji i ochrony roślin takie jak olejek Neem czy Dobroczynek Kalifornijski.

100% Bezpieczne zakupy

Transakcje robisz za pomocą bezpiecznych środków płatniczych takich jak:
T-Pay / Apple Pay / Google Pay

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami