5 roślin idealnych dla początkujących

YouTube player

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam kilka roślin, które są łatwe w uprawie i sprawdzą się idealnie dla początkujących. Z nimi będziecie mogli cieszyć się domową dżunglą już przy minimalnym nakładzie zaangażowania. Mamy nadzieję, że pomoże to niektórym w rozpoczęciu przygody z roślinami i rozbudzeniu w sobie zielonej pasji.

5 naszych propozycji to:

Maranty – rośliny łatwe w uprawie i idealne dla początkujących

Maranta Fascinator Tricolor - roślina dla początkujących
Maranta Fascinator Tricolor

Cudownie wybarwiona Maranta Fascinator Tricolor, która od początku istnienia naszego sklepu jest chyba najlepiej sprzedającą się rośliną. Znana również jako roślina modląca się – na noc unosi liście do góry, aby rankiem znów rozłożyć ja na boki. Idealna propozycja na półkę nieco oddaloną od okna, a nawet do wiszącego kosza – jej pędy z czasem są co raz dłuższe i mogą zacząć się zwieszać. Więcej o uprawie tej rośliny przeczytacie w poście na naszym blogu Maranta – podlewanie i pielęgnacja.

Łatwe w uprawie pnącza

Zwisające epipremna i syngonia w dziesiątkach odmian to idealne rośliny dla początkujących. W zależności od tego czy wolicie klasyczne pnącza, czy intrygujące strzałkowate liście. Właściwie obie rośliny możecie prowadzić na różne sposoby – epipremnum może swobodnie zwisać lub być prowadzone na paliku, natomiast syngonia możecie również formować na bardziej krzaczkowaty pokrój – wystarczy je regularnie przycinać. O epipremnum przeczytacie więcej w poście poświęconym pielęgnacji Epipremnum Happy Leaf – jeden pielęgnacja wszystkich odmian jest bardzo podobna (i łatwa!). Natomiast o różnych odmianach syngonium przeczytacie we wpisie Jak dbać o syngonium? Pielęgnacja zroślichy.

Aglaonemy – różnorodne i proste w pielęgnacji

Aglaonema Red Valentine - prosta w uprawie roślina
Aglaonema Red Valentine

Ostatnia nasza propozycja rośliny dla początkujących to modne ostatnio Aglaonemy, też bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o kolor, ornamentykę i kształt liści. Znajdziecie zarówno odmiany o bardzo kolorowych liściach – jak np. Red Cochin, Striptease czy Red Valentine, jak i te bardziej stonowane, dla fanów klasycznej zieleni – np. Aglaonema Gemini i Cutlass.
Więcej o pielęgnacji tych tropikalnych ślicznotek piszemy we wpisie Aglaonema – jak o nią dbać? Uprawa i podlewanie.

Właściwie wszystkie przedstawione rośliny możecie ustawić w stanowiskach o rozproszonym świetle słonecznym i podlać dopiero, gdy ziemia porządnie przeschnie. Wszystkie też dostępne są w naszym sklepie. Jeśli Wam jednak mało – pod tym linkiem znajdziecie jeszcze więcej naszych propozycji roślin prostych w uprawie:

https://www.jungleboogie.pl/tag-produktu/proste-w-pielegnacji/

Zostaw komentarz

Gwarancja udanych zakupów

Potwierdzona ponad 1000 recenzji od naszych klientek i klientów.
4.9 4.8

Rośliny w Jungle Boogie

Zanim roślinki do Ciebie trafią zapewniamy im optymalne warunki dbając o właściwą temperaturę, wilgotność i oświetlenie oraz kontrolując ich zdrowie.

Dbamy o ekologię

Ograniczamy plastik. Większość materiałów użytych do pakowania to materiały biodegradowalne.

Jesteśmy z Tobą po zakupach!

Chętnie służymy radą, prowadzimy bloga ze wskazówkami pielęgnacyjnymi, organizujemy warsztaty florystyczne i wydarzenia on line.
Porozmawiaj z nami